* INÝ PREDMET * VYUČOVANIE * ÚSPECHY * ZBIERKA

Vyučovanie predmetu

Matematika má v systéme vzdelávania dôležité postavenie predovšetkým preto, lebo výrazne rozvíja myslenie žiakov, vedie ich k presnej a stručnej formulácií myšlienok.
    Žiak by si mal osvojiť pojmy:  prirodzené, celé a racionálne číslo, počtové operácie s nimi. Dôležité postavenie má aj pojem desatinné číslo a  percento. Pri osvojovaní počtových výkonov sa zdôrazňuje ich využitie pri riešení úloh z každodenného života.
   V geometrii sa žiak oboznámi so základnými geometrickými útvarmi v rovine , ich vlastnosťami, spôsobom konštrukcie, s výpočtom ich obsahu a obvodu. Do vyučovania sú zaradené aj priestorová geometrické útvary, ich zobrazenie vo voľnom rovnobežnom premietaní, výpočet  objemu a povrchu.
   V súlade so svetovým trendom, je do učebných osnov zaradená propedeutika kombinatoriky, pravdepodobnosti a štatistiky.

Postavenie matematiky medzi ostatnými predmetmi bude závisieť predovšetkým od toho, ako sa učiteľovi matematiky podarí presvedčiť verejnosť o jej užitočnosti. V  školskom roku 20012/2013 sa o to snažia:

Mgr. Jozef Danišek
Mgr. Zuzana Račková
Mgr. Andrea Poláčková

Matematika sa na našej škole vyučuje nasledovne:

5.ročník - 4VH týždenne
6.ročník - 5 VH týždenne