Cudzie jazyky prioritou

Aj v tomto školskom roku na ZŠ J.A.Komenského v Čadci venujú výučbe cudzích jazykov veľkú pozornosť a pri neustálom zvyšovaní kvality výučby a úrovne vedomostí žiakov, nenechávajú nič na náhode. Jednou z ciest ,ako sa v tejto škole snažia dosiahnuť stále lepšie  a lepšie výsledky,  je dlhoročná spolupráca s organizáciou Keric a účasť jej dobrovoľníkov na vyučovacom procese. V tomto školskom roku našu školu raz do týždňa, vždy v utorok, navštevuje GERBEN OLDENHAVE z Holandska. Táto spolupráca sleduje zvýšenie motivácie žiakov na hodinách a ich záujmu o cudzí jazyk, ako aj využívanie získaných vedomostí pri komunikácii v cudzom jazyku. Aj vďaka takýmto aktivitám žiaci už dávno pochopili, že cudzí jazyk to nie sú len učebnice a pracovné zošity, ale predovšetkým schopnosť s jazykom pracovať a vedieť sa vďaka nemu dorozumieť.

Mgr.V. JURGA a Mgr. S. Melicherová

Na snímkach:  Gerben z Holandska a Millie z Hondurasu pri aktivite so žiakmi.