Získali  sme cenu Slovenského olympijského výboru

Koncertná sála  Reduty v Spišskej Novej Vsi sa v pondelok  9. 2. 2015 zaplnila športovými  nadšencami, ktorí sa zúčastnili slávnostného odovzdávania cien Klubu fair play Slovenského olympijského výboru za rok 2014 a vyhodnotenia najväčšieho celoročného projektu SOV – Olympijských festivalov Slovenska. Na tomto slávnostnom podujatí nechýbali ani zástupcovia nášho mesta, ktorí si prišli prevziať ocenenia za svoju prácu v oblasti  športu a šírenia olympijských myšlienok.

Na slávnosti boli prítomní aj zástupcovia regionálnych olympijských klubov z celého Slovenska, náš región zastupoval Mrg. Jaroslav Klus, ktorý neskrýval radosť pri vyhlasovaní ocenených zástupcov nášho mesta.

Spomedzi všetkých základných škôl žilinského kraja, ktoré organizujú tieto Olympijské festivaly Slovenska si ocenenie za aktívnu organizáciu a prípravu prevzali zástupcovia našej  ZŠ . V roku 2014 sa uskutočnil  olympijský festival už po piatykrát a stal sa pre žiakov našej školy tradičnou koncoročnou športovou akciou. Do športového zápolenia sú zapojení všetci žiaci školy, ktorí súťažia v piatich disciplínach. V rámci svojich tried bojujú o prvenstvo i putovný pohár školy v duchu olympijských myšlienok. Slávnostný spoločný nástup, olympijský oheň, olympijská hymna i vlajka  dodávajú tomuto podujatiu správnu olympijskú atmosféru.

Nech heslo olympijského festivalu detí a mládeže Slovenska,

„ Rýchlejšie, vyššie, silnejšie, čestne a v priateľstve“ naďalej oslovuje našu mládež a vytvára u nich pozitívny vzťah k športu.

S. Melicherová