Prvácka pasovačka

V stredu 26.11. 2014 sa v popoludňajších hodinách uskutočnilo slávnostné pasovanie  prvákov. Naši najmenší žiaci nám ukázali  svoju športovú zdatnosť, odvahu i prvé čitateľské pokroky. Každá prvá trieda sa predstavila krátkym spoločným vystúpením. Po zvládnutí  neľahkých úloh boli ich veličenstvom pánom kráľom pasovaní za riadnych žiakov ZŠ J. A. Komenského v Čadci, čo spečatili prváckym sľubom a záverečnou prváckou hymnou.  Hoci boli spočiatku trošku nesmelí, všetci dokázali, že za tie tri mesiace, ktoré majú za sebou, urobili obrovské pokroky, vedia ako škola funguje a že sú  právom jej súčasťou. V tento pre nich slávnostný deň ich prišiel  podporiť p. zástupca primátora mesta Ing. Rudolf Cyprich,   rodičia, starí rodičia i súrodenci, ktorí všetky ich  skvelé výkony odmenili výdatným potleskom. Šťastní prváci sa lúčili mávaním farebných svetielok, ktoré im symbolicky osvietia cestičku poznania a nových vedomostí.

Tak , nech sa im darí a robia radosť a dobré meno nielen svojim rodičom, ale i našej škole.