Súťaž "Vystúp z bludného kruhu a netoleruj žiadne formy intolerancie"

Mesto Čadca – Mestská polícia Čadca  pri príležitosti Dňa ľudských práv s finančnou podporou občianskeho združenia CPM - Centra pre prevenciu mládeže Čadca a Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd  pripravila počas januára a februára 2015  niekoľko aktivít pre  žiakov 5. až 9. ročníkov základných škôl na území mesta Čadca, ktorých hlavným cieľom bolo rozvinúť širšiu diskusiu v triedach na témy šikanovanie, diskriminácia, intolerancie ako i násilie na školách.

Jednou z aktivít bola aj výtvarno-literárna súťaž  pre žiakov 5-9. ročníkov základných škôl na tému "Vystúp z bludného kruhu a netoleruj žiadne formy intolerancie"

Do súťaže sa zapojili celkom 4 základné školy v našom meste s počtom 73 súťažných prác. Porota posudzovala tematické spracovanie, výpovednú hodnotu, náročnosť a kvalitu návrhu, výtvarnú a estetickú stránku. Ocenila 9 výtvarných prác  a 1 literárnu prácu.

Naši ocenení žiaci:

1.    miesto – Natália Vlčková, ZŠ J.A.Komenského

3.    miesto - Simona Hanzlíková, ZŠ J.A.Komenského, 9.A – literárna práca

4.    miesto – Kristína Orieščíková, ZŠ J.A.Komenského, 8.B

Hlavná cena je  7 palcový tablet s fotoaparátom.

Všetky súťažné prácu budú vystavené v Dome kultúry Čadca od 25.2. do 9.3.2015

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme!