NAJSTARŠIA KNIHA JE Z 18. STOROČIA

Celé dva mesiace naši žiaci hľadali a pátrali po knihe s najstarším dátumom vydania. Do súťaže  sa zapojilo 25 žiakov 1.stupňa, 15 žiakov 2. stupňa a 10 učiteľov, ktorí našli spolu 105 starých, veľmi vzácnych  kníh. Knihu  s najstarším dátumom vydania do súťaže priniesol Jakub Pikulák z 3.B a pochádza z roku 1743. Na druhom mieste sa umiestnila jeho sestra Zuzana Pikuláková z 8. B s knihou vydanou v  roku 1744 a tretiu najstaršiu knihu priniesla pani riaditeľka Anna Dinisová a to z roku 1783. Medzi knihami sa objavila aj stará mapa z 19.storočia, staré učebnice, slovníky, náučné knihy, biblie, modlitebné knižky i knižky pre deti. Mnohé boli písané  v latinčine, nemčine , dokonca sa objavila kniha písaná v starom jazyku zvanom „ švabach“. Sme veľmi radi, že sa do súťaže zapojilo veľa žiakov a pomohli nám vypátrať  tú najstaršiu. Všetky nájdené knihy sú vystavené v našej školskej knižnici a prístupné  pre  žiakov i vyučujúcich našej školy. Neváhajte a príďte si pozrieť klenoty, ktoré majú svoju historickú hodnotu a priblížia nám kúsok minulosti.

S. Melicherová, Ľ. Králová