Vianočné zvyky a obyčaje

V dňoch 1. – 3. 12. 2016 sa žiačky našej školy Alica Delinčáková, Klaudia Klusová a Laura Klusová zúčastnili XIII. pražskej konferencie  českých a slovenských stredoškolákov, ktorá sa konala v Dome národnostných menšín v Prahe, pod záštitou Petra Weisa, veľvyslanca v Česku. Témou konferencie boli zvyky a obyčaje a naše dievčatá predviedli, aké zvyky sa robili na sviatok Ondreja. Nielenže zaspievali, ale i ukázali ako si v minulosti dievčatá chceli pričarovať ženíchov, aby sa mohli vydať. Dievčatá vystupovali ako hostia a zožali poklonu i pochvalu od poroty i svojich starších kamarátov, ktorí svoje príspevky prezentovali pomocou počítačovej techniky. Počas pobytu v Prahe sme mali možnosť zažiť i atmosféru pražských vianočných trhov a navštíviť veľa krásnych miest. Treba povedať, že všetky dievčatá sa svedomito pripravili a urobili našej škole i našim Kysuciam dobré meno.

Králová Ľubica