Jazyky sú dvere k poznaniu

Naši žiaci sa už niekoľko rokov stretávajú s dobrovoľníkmi  KERIC-u. Na hodinách angličtiny a nemčiny si overujú svoje komunikačné schopnosti v konkrétnom cudzom jazyku  prostredníctvom rôznych aktivít. Získavajú nové informácie o krajinách, nových kultúrach , mentalite iných národov a zdokonaľujú si svoje konverzačné schopnosti.

V tomto roku našu školu pravidelne navštevuje Kenya z Mexika, ktorá si so sebou občas privedie ďalších dobrovoľníkov, aby im ukázala ako prebieha vyučovanie cudzieho jazyka na Slovensku. V rámci medzinárodného projektu CODET, ktorý bol podporený programom Erazmus + v Bruseli, našu školu navštívila Mili z Mexika, Ricardo z Hondurasu a Anna z Českej republiky. S našimi žiakmi prežili zaujímavý deň bohatý na úsmevné a zábavné situácie. Keďže  Mili z Mexika hovorila iba po španielsky, pomoc anglicky hovoriacich kamarátov bola viac ako vítaná. Vďaka organizácii KERIC sa do popredia dostáva aj praktické využitie jazykov, ktoré je v dnešnej dobe nevyhnutné. Veríme, že takéto stretnutie nebolo posledné a vďaka cudziemu jazyku budú mať naši žiaci možnosť otvoriť dvere k poznaniu .