Čo čítali naši starkí
         Mesiac október už tradične patrí našim starkým, ktorí si určite zaslúžia pozornosť, obdiv a úctu. Ich detstvo sa od detstva súčasných mladých ľudí veľmi líšilo. Chodili síce do školy ako dnešné deti, no voľný čas trávili úplne inak. Nie pri mobile, tablete či počítači. Veľa čítali a hľadali v knihách múdrosť, dobrodružstvo  a kamarátov. Možno práve preto získali množstvo poznatkov a  počas svojho života rozdávajú cenné rady a skúsenosti svojim vnúčatám. Počas celého mesiaca október si  žiaci našej školy  mohli v priestoroch školskej knižnice pozrieť výstavku kníh, ktoré čítali ich starí rodičia. Mnohé z nich boli chudobné na ilustrácie, mali nezaujímavý obal, no vo vnútri ukrývali neskutočné bohatstvo. Deťom sa výstavka páčila, spoznali knihy, ktoré majú dodnes v knižniciach ich babky a dedkovia, či knihy, ktoré sa čítajú dodnes.