Slovensko, krajina v srdci Európy

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR  a Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva v Bratislave vyhlásili celoslovenskú výtvarnú súťaž s medzinárodnou účasťou

Slovensko, krajina v srdci Európy 2019.

Súťaž výtvarných prác sa orientovala  na aktuálne témy v našej spoločnosti, významné historické medzníky.11. ročník súťaže bol teda venovaný životnej ceste, múzam a inšpiráciám veľkej osobnosti slovenského národa, Milanovi Rastislavovi Štefánikovi.

21.októbra 2019 sa konala na Ministerstve kultúry SR vernisáž spojená s udeľovaním cien. Do súťaže bolo prihlásených tisíc výtvarných prác.O to viac nás teší úspech žiakov ZŠ – J. A. Komenského v Čadci  Tomáša Jakuša a Kristiána Poláka. Chlapci v silnej konkurencii umeleckých škôl získali tretie miesto a dokonale naplnili Štefánikovo  heslo:

„Prebijem sa, lebo sa prebiť chcem.“