Hľadali tajomstvá kníh

V pondelok 27.10. sa v školskej knižnici dvere nezatvorili ani na chvíľu. Počas celého dňa v nej prebiehali netradičné vyučovacie hodiny slovenského jazyka a literatúry, na ktorých si žiaci spolu so svojimi  pani učiteľkami pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Rozprávali sa o knihách a ich autoroch, čítali, tvorili, hádali a hľadali v nich tajomstvá . Prvú hodinu odštartovali žiaci 5.B spolu s pani učiteľkou Jurgovou a začítali sa do príbehov Pavla Dobšinského. Pripojili sa aj žiaci zo 6.B, ktorí pani učiteľke Byrtusovej rozprávali o svojej najobľúbenejšej literárnej postave. Vystriedali ich prváci s pani učiteľkou Královou, Melicherovou a Liptákovou, ktorí počúvali rozprávky, vytvárali k nim ilustrácie, hrali divadielko a spievali piesne z rozprávok. Druháci si s  pani učiteľkou Daniškovou pozreli prezentáciu o knihách a v skupinkách vymýšľali príbehy. Ani naši tretiaci nezaháľali a spolu s pani učiteľkou Klieštikovou tvorili knihu rozprávok.

Popoludnie už patrilo deťom z ŠKD. Všetky tri oddelenia pod vedením p. vychovávateliek Duckej, Jurčagovej a Cyprichovej usilovne vymýšľali rôzne aktivity s knihami. Čítali ich, dotvárali ilustrácie, hádali ich názvy i hlavných hrdinov, učili sa vyrábať obal na knihu. Tí najmenší si zahrali rozprávkové pexeso a počúvali rozprávky. viac ...

Poďakovanie patrí všetkým pani učiteľkám, ktoré sa spolu so žiakmi zapojili do aktivít spojených s knihou i samotným čítaním. Taktiež žiačkam Janke Mariakovej a Laure Klusovej z 5. B, ktoré deťom z ŠKD čítali rozprávky a pomáhali pri príprave popoludnia v knižnici. Veríme, že naša školská knižnica bude aj počas celého roka vítať veľa vášnivých čitateľov a priláka aj tých, ktorí sa rozhodli spoznať krásu a múdrosť kníh.

S. Melicherová, M. Gavlasová- Kanaliková