hlavicka


 
   AKCIE   -    školský rok 2019/2020 • Komák sa učí doma :)
  12. 5. 2020
  Milí rodičia, naši žiaci ♥

  Zbierame fotografie z domáceho učenia :) Vieme, že učenie nie je vždy ľahké, že sa neučí len žiak, ale celá rodina – ďakujeme Vám za to, za Vašu trpezlivosť!

  Máte nejaké fotografie – bežné, motivačné, zábavné, smiešne z domácej výuky – a neprekáža vám, že sa o ne podelíte na FB stránke školy?   Pošlite nám ich na adresu, ktorá je vytvorená z vety – Komák sa učí doma:

  komak.sa.uci.doma@gmail.com

  Fotky môžete posielať priebežne, album budeme aktualizovať postupne :) Ak ku fotke pridáte aj popis - možno príbeh, čo je za fotkou, čo sa na nej deje - radi ho pripojíme :)  Ďakujeme

 • Úžasné mamy majú úžasné deti

  12. 5. 2020

  Aj v týchto koronových časoch sme sa presvedčili, že lásku treba nielen brať, ale i dávať.
  S dojatím sme pozerali na raňajkové hody, ktoré deti pripravili svojim mamičkám ku Dňu matiek.
  Raz darmo, úžasné mamy majú úžasné deti ♥  fotografie tu ..

 • Prišli sa rozdať 
  6. 3. 2020
  Lat. sanguis, starogr. haima je z morfologického hľadiska mezenchýmové tkanivo, ktorého bunky (hemocyty) sa pohybujú v tekutej medzibunkovej látke (krvnej plazme)... ... o čom to vlastne hovoríme? O životodarnej tekutine – o krvi – o živote. Človek si častokrát neuvedomuje, aká vzácna tekutina mu prúdi v žilách. Zväčša sa nad ňou nezamýšľame, vnímame ju ako niečo samozrejmé ... Až raz ... ... až raz príde situácia, keď si uvedomíme jej hodnotu, jej vzácnosť, jedinečnosť a nenahraditeľnosť. Vďaka úžasným ľuďom, rodičom, študentom Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci a i študentom ostatných stredných škôl z Kysuckého Nového Mesta či Žiliny, sme si tú jej hodnotu v našej škole opäť pripomenuli. Je vzácne stretnúť na jednom mieste toľko obetavosti, ochoty a nezištnosti. Z celého ♥ ďakujeme Vám všetkým, ktorí ste sa k nám prišli doslova rozdať ♥ Vaša ochota ráno vstať a urobiť dnes niečo inak, niečo pre druhého, je dobrou správou pre tých, ktorí to najviac potrebujú – pre chorých. Naše poďakovanie patrí i kolektívu Národnej transfúznej stanici v Žiline - za ich nielen profesionálny, ale i nesmierne ľudský prístup. Veríme, že v spolupráci budeme naďalej pokračovať ♥
  Kolektív ZŠ J. A. Komenského v Čadci

  PS: pár „suchých“, a predsa možno zaujímavých faktov:
          - zvyčajný počet odberov mobilnej transfúznej stanice je 40
          - darca z najvzdialenejšieho miesta bol z Martina – ďakujeme ♥
          - okrem prvodarcov (vďaka za vašu odvahu!) sme spoznali i držiteľa Striebornej Jánskeho plakety ♥
  foto tu....

 • Fašiangové radovánky
  4. 3. 2020
  Posledný piatok pred jarnými prázdninami bolo na našej škole opäť veselo.Žiaci prvého stupňa sa vyobliekali do všakovakých masiek a oddali sa fašiangovým radovánkam.Oboznámili sa s fašiangovými zvykmi a tradíciami v minulosti, pochutnali si na sladkých šiškách. Dlhým sprievodom , ktorý dopĺňal spev, hudba a šantenie sa presunuli do telocvične, kde si pri tanci užili tú správnu karnevalovú zábavu.
  foto tu ...


 • Čo ste mali dnes na obed?
  4. 3. 2020

  Túto otázku položia mnohí rodičia svojim deťom pri návrate zo školy. Raz vidieť je lepšie, ako stokrát počuť a preto ponúkame fotografiu dnešného obeda :).

 • Tvoja správna voľba
  20. 2. 2020
  Je dobré si správne vybrať v živote. Ale sú prípady, kedy je veľmi dôležité sa rozhodnúť, na ktorú cestu sa vydať. Hovoríme o ceste životom v zdraví, pokoji, priateľstve, láske a úspechov. Toto všetko môže človek stratiť, ak svoj život spojí so závislosťou. Prijali sme preto pozvanie od Polície SR v Čadci, kde nám milým a veku primeraným spôsobom pani policajtky a pani zdravotníčky vysvetľovali škodlivosť alkoholu, fajčenia a užívania návykových látok na zdravie a život človeka. Už len budeme dúfať, že sa naše deti s týmto nestretnú a ak náhodou áno, aby si vybrali tú správnu voľbu a povedali nie.  fofo tu ....

 • Valentínska pošta
  18. 2. 2020
  Malé obáločky s milými slovami roznášali v piatok poštári po celej škole. Bolo pekné sledovať, ako pár vľúdnych slov poteší malých aj veľkých. Často stačí len málo na to, aby sme niekomu ukázali, že nám na ňom záleží, že pre nás veľa znamená.   Výťažok vo výške 67,60 €  pripojíme ku zbierke "Deň narcisov", ktorá sa uskutoční v apríli.
  foto tu.....

 • Opäť zažiarila krása slova
  2. 2. 2020
  V minulom týždni sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy. Všetci recitátori sa pripravili sa naozaj svedomito a bolo veľmi ťažko vybrať tých najlepších.   viac ...


 • Zbierame pre Danielka

  20. 1.2020
  V našej škole okrem iného zbierame PET vrchnáky. Mnoho žiakov so svojimi rodičmi nosia tieto vrchnáčiky a zberné nádoby sa rýchlo zapĺňajú. Zbierame ich pre malého Danielka, ktorý sa predčasne narodil v auguste 2017 a po zdravotných ťažkostiach mu zistili vrodenú genetickú chybu. Jeho vývoj oproti rovesníkom je oneskorený. Pravidelnými rehabilitáciami sa jeho stav zlepšuje, ale má ešte pred sebou „dlhú cestu“. Prostredníctvom vás deti a milí rodičia mu môžeme aspoň takýmto spôsobom pomôcť. Ďakujeme v jeho mene a pokračujme ďalej.

 • Tretiaci v Kysuckej knižnici
  3. 1. 2020
  Dňa 12. 12. pripravila p. knihovníčka Peťka Gavenčiaková pre našich tretiakov malé prekvapenie. Tým prekvapením bolo stretnutie s hudobnou pedagogičkou, tlmočníčkou a prekladateľkou Mgr. Irinou Školníkovou. Pani Irina Školníková sa po skončení VŠMU v Petrohrade presťahovala na Slovensko.
  V Čadci pracuje v Základnej umeleckej škole M. R. Štefánika na Žarci, kde vyučuje hru na klavíri a spev.   viac tu ....

 • Koledníci v domove dôchodcov
   

  3. 1. 2020
  Vianočný čas má svoje špeciálne čaro a prajeme si vzájomne šťastie, radosť a pokojný čas prežitý so svojimi blízkymi. V Domove dôchodcov na Žarci prežívajú svoju jeseň života starčekovia a starenky, ktorým boli naši malí koledníci zavišnovať a popriať krásne sviatky. Potešili ich pesničkami, básničkami, koledami a vinšovačkami. Taktiež každému darovali vianočný osobne vyrobený darček.
  Odmienou im bol uprimný potlesk a od srdca darovaný úsmev, v niektorých prípadoch aj so stekújacou slzou na líci.   foto tu ...

 • Vianočná burza
  27. 12.2019
  Už tradične na konci kalendárneho roka usporiadavame vianočnú burzu. Mnohé deti v roli viacročných trhovníkov ponúkali svoje výrobky, upečené dobroty či hračky, ktoré chceli posunúť ďalej :) V niektorých "stánkoch" prebiehal predaj, z ktorého výťažok putoval priamo na účet zriadený na pomoc ľuďom zasiahnutých tragédiou v Prešove. Do celkovej sumy 206 € prispeli i deti s dobrovoľnými príspevkami - každému veľmi pekne ďakujeme ♥
  foto tu ...

 • Vianočný rekord
  27. 12. 2019
  ... a po vianočnom burzovaní sme sa rozdelili na dve veľké skupiny - 2. stupeň sa vybral do kina a deti z 1. stupňa do telocvične - ešte trochu zašportovať, zasúťažiť si :) A aké boli disciplíny? No predsa sviatočné - hod vianočnou guľou či vianočnou kométou, zdobenie vianočného stromčeka či triafanie vianočných zvončekov :D
  foto tu ...

 • Vianočná besiedka v školskej družine
  27. 12. 2019
  Prichádzajúce najkrajšie sviatky roka si pripomenuli aj deti v školskej družine.

  foto tu ...


 • Vianoce v Stružielke
  27.12.2019
  Posledný predvianočný utorok sa naši žiaci zo ŠKD vybrali medzi Stružielkarov, aby ich potešili svojim vianočným programom. Pásmom básní, pesničiek a vinšov vytvorili pre všetkých tú správnu vianočnú atmosféru.


 • Vianočné ozdoby
  9.12.2019
  Aj naši šiestaci sa už chystajú na Vianoce. A to veľmi konkrétne. Navštívili výstavu "Vianočené ozdoby" v Kysuckom múzeu a veru, bolo na čo pozerať. Ale nielen pozerať. Spolu s pani lektorkou si každý ozdobil svoju vlastnú vianočnú guľu, ktorá bude už  čoskoro zdobiť vianočný stromček v ich rodine.
 • Kariérové poradenstvo – rozvoj odborných zručností pre trh práce
  9.12.2019

  Obsah workshopu bol zameraný na:

 • Sebapoznanie - poznanie seba samého a obraz, ktorý si žiak o sebe vytvorí je dôležitým kľúčom k jeho životu.

 • Informácie - kde hľadať informácie o budúcom štúdiu či povolaní? Výhody štúdia v systéme duálneho vzdelávania.

 • Plánovanie – ako uspieť v 21. storočí. • Mikuláš 2019
  8.12.2019
  Aj v našej škole sme mohli stretnúť Miluláša so sprievodom  anjelov a čertov ktorí do tried prinášali radosť a smiech. Za peknú pesničku, alebo básničku deti odmenili malou sladkosťou.
  foto tu...
 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?
  8.12.2019
  Aj žiaci 6.A triedy sa zapojili do tejto výzvy. Počas jedného týždňa naplnili 2 krabice od topánok všakovakými sladkosťami, ponožkami, krížovkami či kozmetikou ale hlavne listami plnými lásky a prianí požehnaných Vianoc pre jedného deduška a jednu babičku. Spoločne ich boli odovzdať do Viacúčelového zariadenia pre seniorov na Kukučínovej ulici, kde pod vianočným stromčekom určite potešia. Radosť tak bude obojstranná.


 • Športový deň pod záštitou Mateja Tótha
  3.12.2019

  Dňa 27. 11. 2019 sa naši šikovní športovci 2. až 5. ročníka zúčastnili Športového dňa Nadácie Slovenskej sporiteľne v Banskej Bystrici v Športovej hale Dukla na Štiavničkách, ktorý organizovala Športová akadémia Mateja Tótha.

  Žiaci zažili športovú atmosféru veľkých pretekov, osobne sa stretli so „zlatým“ Matejom, diskutovali s policajtami, vyšantili sa v zábavných hrách a pri hudbe skupiny AYA.

  Domov sa vrátili vo večerných hodinách unavení, ale spokojný s prežitým dňom plným nových zážitkov.  foto tu ...


 • Výstava adventnývh vencov
  29. 11.2019
  Tradičná výstava pripomínajúca najkrajšie sviatky v roku sa uskutočnila vo vestibule školy. Bola spojená s hlasovaním o najkrajší adventný veniec:

          1. miesto Natália Mariaková 6.A s počtom hlasov 53

          2. miesto Dávid Birka 6.B s počtom hlasov 38

          3. miesto Aneta Huriková 5.B s počtom hlasov 28

  Výhercom gratulujeme a ďakujeme všetkým, ktorí sa podelili s ukážkou nádherných adventných vencov zo svojich rodín. Tento rok bol rekordný počet adventých vencov 71.
  fotografie tu ....

  Požehnaný advent.

 • Človeče, nehnevaj sa ...
  29.11.2019
  "Človeče, nehnevaj sa!!!" tak si povedali žiaci našej školy 21. novembra a prišli sa zahrať túto obľúbenú hru poobede do študovne. A komu sa najviac darilo? Na treťom mieste skončil Dávid Šustek z 3.C, striebornú medailu získala Lea Plecová zo 4.B a absolútnym víťazom sa stal Matej Kupka zo 6.A. Srdečne blahoželáme!!!!


 • Ako sme spomínali  
  22.11. 2019
  V pondelok 18. 11. sme celý deň spomínali.  Aj sme sa tak prapodivne vyobliekali, len aby sme ladili s duchom dňa ;) Starší žiaci absolvovali zážitkový program, počas ktorého sa mohli zoznámiť s rôznymi aspektami minulej doby. Prešli rôznymi stanovišťami, kde si mohli - pozrieť dokument a porozmýšľať o plusoch či mínusoch doby pred ´89 - vytvoriť si hitparádu vlajkových pesničiek nežnej revolúcie - hádať z fotografií svojich učiteľov - prejsť si výstavu a veru aj porozmýšľať, na čo rôzne "záhadné" predmety slúžili :D - vyrobiť si vlastný kľúč a napísať naň, čo pre nich znamená slovo "sloboda" - zložiť text, báseň v netradičnej forme napr. haiku, akrostichu, obsahovo týkajúcich sa novembra ´89 - zažiť si táborové zápolenie v telocvični - zaskákať gumu - zoznámiť sa s osobnosťami Novembra a vytvoriť spoločne veľký plagát ku každej z nich. Ani naši mladší neprišli o niektoré aktivity - pani učiteľky ich vhodným spôsobom primeraným veku zoznámili s tým, čo a prečo sa deje na škole ♥ Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli vytvoriť našu "spomienkovú" obývačku s kuchyňou :D I naďalej máte možnosť do nich nahliadnuť. Stále je možné na pripravených hárkoch zanechať odkaz budúcim generáciám alebo len pozdieľať svoje pocity z výstavy ♥  foto tu......
 • Medzinárodný deň školských knižníc 
  18. 11. 2019
  Koncom októbra si každoročne pripomíname Medzinárodný deň školských knižníc. Tento rok sme sa vo svojich aktivitách predovšetkým venovali 100.výročiu narodenia spisovateľky Márie Ďuríčkovej, ktorej knihy sú medzi deťmi veľmi obľúbené. viac ...


 • Príbeh vo vlaku 
  10. 11. 2019
  Prednášku v škole sme vymenili za príbeh vo vlaku. Žiaci našej školy  sa na 90 minút ocitli vo vagónoch, ktoré pripomínali drogový brloh, väzenie či tragické miesto autonehody. Protidrogový vlak ich nikam neodviezol. Ukázal im cestu, ktorú by si nikdy nemali vybrať. • Pyžamová párty 
  29. 10. 2019
  Prečo by sme mali leňošiť v pyžamách len doma :) ? Vyskúšali sme si to aj v škole so skvelou partiou spolužiakov. Do školy sme si priniesli pyžamká, nejakého plyšáčika, mäkký vankúšik - a leňošenie mohlo začať. Starší spolužiaci však mladším pripravili zábavné popoludnie plné hier a pekných pesničiek, takže o leňošení nemohlo byť ani reči ...
  foto tu... • Zber papiera
  29. 10. 2019
  V dňoch od 24. - 26. októbra sa v našej škole uskutočnil zber papiera. Pozbierali sme všetok papier z pivníc, povál a  samozrejme prispeli nám aj rodičia. Spoločne sme nazbierali viac ako 10 ton. Na prvom stupni najviac na žiaka nazbierala trieda 3.A, na druhom stupni to bola trieda 6. B. Víťazom gratulujeme a ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojii do zberu.
  foto tu ...

 • Cvičenia v prírode
  29.10.2019

        Príjemné októbrové počasie nás vytiahlo von, aby sme si užili školský deň trochu inak. Žiaci 1. stupňa mali Cvičenia v prírode, ktorých hlavnou témou bola dopravná výchova. Riešili rôzne úlohy ohľadom dopravných situácií, naučili sa poznávať dopravné značky, z čoho sa skladá bicykel, ako sa majú správať na cestnej premávke a pod. Taktiež si preverili svoju silu paží v preťahovaní lanom, svoju silu nôh v skákani vo vreci a svoju zručnosť na kolobežkách. Aby sme nezabudli na prírodu, každá trieda zasadila stromček, ktorý bude s nimi rásť, tak ako oni budú rásť v našej škole. 
  foto tu ....

 • Deň jablka

  29. 10. 2019
  21.10. sa v našej škole vznášala vôňa jabĺčok, koláčov, štrúdlí a mafinov. Opäť sme oslávili tento deň na 1. stupni riešením jabĺčkových úloh, diskusiami a rozhovormi o význame tohto ovocia a jeho vplyve na zdravie človeka.Vyvrcholením dňa bola ochutnávka sladkých dobrôt, ktoré pohladili nielen chuťové ale aj zrakové zmysly. Ďakujeme všetkým rodičom, starým rodičom, ktorí pre nás tieto dobroty upiekli.  foto tu ...

 • Výlet so Stružielkarmi 

  28. 10. 2019
  Posledná októbrová sobota bola ako stvorená na pobyt v prírode. Naši druháci sa stretli s kamarátmi zo Stružielky a vybrali sa s nimi na výlet. Navštívili  Kysuckú hvezdáreň a Budatínsky hrad. Slnečné počasie a krásne farby jesene im vytvorili super náladu a odniesli si veľa pekných zážitkov. foto tu...

 • Návšteva tretiakov v Kysuckej knižnici

  29. 10. 2019
  V tomto šk. roku pokračujeme v spolupráci s Kysuckou knižnicou, a tak sme ju s našimi tretiakmi, dňa 10.10. navštívili. Pani Peťka Gavenčiaková pre nich pripravila opäť zaujímavý program a aktivity. Deti najskôr diskutovali o prečítaných knihách v minulom šk. roku, a potom každý z nich vytvoril pozdrav (pohľadnicu) pre deti zo základných škôl z Oravy.  viac ...

 • Vychádzka do blízkeho lesa 

  28. 10. 2019
  Deti zo ŠKD využili krásne jesenné počasie na pohyb v prírode a načerpali energiu na sychravé dni.  viac ...

 • Poďakovali svojim starkým

  28. 10. 2019
  Október už tradične patrí starým rodičom, ktorí si zaslúžia našu úctu a obdiv. Žiaci prvého stupňa sa rozhodli, že im pripravia malé prekvapenie. Tí starší im napísali list s poďakovaním a tí menší vytvorili magnetky, ich portréty i  pohľadnice s venovaním. Veríme, že naším starkým urobia radosť.
  fofo tu ...
 • List za listom - baví ma čítať

  28. 10. 2019
  Počas celého mesiaca vyrábali naši žiaci záložky pre kamarátov z Českej republiky v rámci projektu " Záložka do knihy spája školy". Čítali knihu za knihou, otáčali list za listom a nakoniec svoje zážitky a pocity vložili do ilustrácií. Veríme, že záložky potešia všetkých a navodia príjemnú náladu pri čítaní. foto tu...
 • Slovensko, krajina v srdci Európy 
  22.10.2019
  Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR  a Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva v Bratislave vyhlásili celoslovenskú výtvarnú súťaž s medzinárodnou účasťou

  Slovensko, krajina v srdci Európy 2019.

   Súťaž výtvarných prác sa orientovala  na aktuálne témy v našej spoločnosti, významné historické medzníky.11. ročník súťaže bol teda venovaný životnej ceste, múzam a inšpiráciám veľkej osobnosti slovenského národa, Milanovi Rastislavovi Štefánikoviviac ...

 • Deň remesiel 

  18. 10. 2019
  Remeslo má zlaté dno! To bolo dňa 10.10.2019 heslo žiakov 7., 8. a 9. ročníka. Pod dohľadom pedagógov a študentov SOŠ drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou si vyskúšali, čo robí murár, stolár, tesár či čalúnnik a zároveň získali pekné ceny. Akcia bola super a žiaci sa okrem manuálnej práce aj zabavili. foto tu...

 • Literárna Orava 

  11.10.2019
        Orava je región bohatý na prírodné, no i kultúrne krásy. My sme sa zamerali na tie druhé, ktoré súvisia s krásou slova v literatúre.
        
  Naši tohtoroční siedmaci navštívili  9. októbra  Hviezdoslavovo múzeum v Dolnom Kubíne, kde spoznali bližšie život i tvorbu skvostu slovenskej literatúry. Videli ukážky starej a hodnotnej Čaplovičovej knižnice a do tretice spoznali rodisko, životnú a literárnu púť M. Kukučína.
    viac ...

 • Exkurzia - Bojnice
  11.10.2019
  8.10.2019 sa 50 žiakov 6.ročníka zúčastnilo dejepisnej exkurzie v Bojniciach. Navštívili Prepoštskú jaskyňu, kde sa našli vzácne archeologické vykopávky. Boli tu objavené pozostatky pravekého človeka neandertálskeho a veľa kostí pravekých zvierat. Po zaujímavom rozprávaní našej sprievodkyne  pokračovali v prehliadke v tvorivých dielňach. Nielenže museli vyplniť Praveký kvíz ale mohli si vytvoriť vlastného  človeka neandertálskeho. viac ...
 • Exkurzia - hvezdáreň 
  7. 10. 2019
  Každoročná návšteva hvezdárne sa tento rok konala 7. 10. 2019. Žiaci piateho ročníka sa dozvedeli veľa zaujímavostí o vesmíre, Slnečnej sústave a našej Zemi. 
  Navštívili hvezdársku kupolu, zoznámili sa s hvezdárskymi ďalekohľadmi, pozorovali odraz Slnka, modely planét a navštívili geologický chodník, naučili sa ako fungujú slnečné hodiny.  Domov sa vracali plní nových zážitkov a obohatení zaujímavými suvenírmi. • Spoznajme s navzájom
  7. 10. 2019
  V uplynulom týždni žiaci 8. ročníka spoznávali kultúrne, prírodné, technické a historické zaujímavosti mesta Ostrava a jeho okolia v rámci projektu "Spoznajme sa navzájom". Cieľom projektu  je podpora voľnočasových a vzdelávacích aktivit žiakov ZŠ v mestskom obvode Moravská Ostrava a Přívoz a v slovenskom meste Čadca. V rámci projektu sa budú žiaci a pedagógovia z obch strán hraníc stretávať a spoločne navštívia zaujímavosti partnerských miest a ich okolia. viac ...
        Fotografie z prvého stretnutia tu .....
 • Európsky deň jazykov
  1.10.2019
  V piatok 27.9. do našej školy zavítala zahraničná návšteva. Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa našim žiakom prišli predstaviť noví dobrovoľníci z Kericu. Anya z Anglicka, Alihan z Turecka a Jonathan z Rakúska. Predstavili nám svoju krajinu a porozprávali o jazyku, ktorým doma rozprávajú. Jonathan bude medzi nás chodiť počas celého roka na hodiny anglického a nemeckého jazyka. Veríme, že sa mu u nás bude páčiť a zažije spolu s našimi žiakmi veľa zábavy pri spoločných stretnutiach. viac foto tu ...

 • Recyklohry
  1. 10. 2019
  Začal nový školský rok a my sa opäť zapájame do projektu RECYKLOHRY. Robíme to preto, aby sme sa neustále zdokonaľovali v oblasti triedenia a recyklácie odpadov.
  Vďaka vášmu ekologickému mysleniu sme za minulý školský rok boli ocenení diplomom za aktívny prístup k environmentálnemu vzdelávaniu a ochrane životného prostredia. Boxy na jednotlivé druhy odpadu sú vo vstupnej hale. Pokračujte naďalej v tejto zmysluplnej činnosti.
   
  Do boxov môžete vkladať:

  vybité batérie
  nefunkčné drobné elektrozariadenia
   prázdne tonery a cartridge
  štuplíky z plastových fliaš

  Opäť vyhlasujeme súťaž v zbere nefunkčných mobilných telefónov. Prineste ho p. učiteľke S. Klieštikovej.

 • Prví návštevníci školskej knižnice 
  27. 9. 2019
  Medzi prvých návštevníkov vynovenej školskej knižnice patrili naši prváci. Pri svojej návšteve sa oboznámili s priestormi i spôsobom vypožičiavania kníh. Poprezerali obrázky v knižkách a sľúbili, že sa rýchlo naučia čítať, aby sa z nich dozvedeli čo najviac zaujímavých vecí. foto tu ...
 • Umenie a zážitok
  23. 9. 2019
  Dňa 17.9. sa žiaci 7.B triedy záčastnili v Kysuckej knižnici prezentácie života a diela maliarky pani Zuzany Vaňousovej - Kysuckej rodáčky. Na prezentácii s názvom "Umenie a zážitok" sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií z jej života a spoznali jej krásnu tvorbu - maľovanú na sklo.
 • Oznam pre všetkých čitateľov
  Od 3.októbra 2019 sa opäť otvoria dvere školskej knižnice, ktorá vás privíta v novom šate. Veríme, že sa v nej budete cítiť príjemne a strávite príjemné chvíle pri čítaní.
  Knižnica bude otvorená každý štvrtok od 13,00 do 14,30.
  Tešíme sa na Vás.

 • 10.ročník projektu " Záložka do knihy spája školy" sa opäť rozbieha
  Aj v tomto roku sa naša škola zapojila do projektu, ktorý podporuje čítanie a vytvára priateľstvá medzi školami. Téma tohto jubilejného projektu je " List za listom - baví ma čítať". Veríme, že sa nám podarí aj tento rok vytvoriť krásne záložky, ktoré potešia kamarátov z partnerskej školy a spríjemnia nám chvíle pri čítaní.


 • Výsledky celoslovenských testovaní T5 a T9
  Školy  už pripravujú podklady k  piatackemu testovaniu T5, ktoré sa uskutoční 20. novembra 2019. Naši žiaci už viacero rokov dosahujú v celoslovenských testovaniach vynikajúce výsledky. Až na jedinú výnimku vždy dosiahli lepší výsledok ako bol celoslovenský priemer. Podrobnejšie sú výsledky našich žiakov spracované tu ...
 • Biela pastelka je projektom, vďaka ktorému dokážeme každoročne pomáhať ľuďom bojujúcim so zrakovým postihnutím.

  Tento problém pociťuje nielen konkrétny pacient, ale zasahuje celú jeho rodinu a okolie. Preto Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska  organizuje rôzne akcie, ktorých cieľom je zlepšiť náročnú životnú situáciu pacientov a ich rodín. Prináša informácie všade tam, kde chýbajú.Výnos zbierky bude použitý na území Slovenskej republiky na poskytovanie sociálneho poradenstva a vykonávanie sociálnej rehabilitácie, na podporu aktivizácie občanov so zrakovým postihnutím a rozvoj spolkovej činnosti, na financovanie aktivít s cieľom zvyšovať kvalitu života  a na podporu programov pre nevidiacich a slabozrakých občanov.
  I my sme túto myšlienku podporili a zapojili sme sa do celoslovenskej zbierky, ktorá sa na našej škole konala 20. septembra 2019.

            Ďakujeme!!!                                               Žiacka rada