EUROWEEK na našej škole

Stretnutia s dobrovoľníkmi z KERIC-u nie sú na našej škole žiadnou novinkou. Niektorí z nich obohacujú vyučovacie hodiny cudzích jazykov počas celého roka, iní zasa organizujú rôzne zaujímavé podujatia, ktorých hlavným významom je prirodzená cudzojazyčná komunikácia.

Hneď po veľkonočných prázdninách sa v dňoch od 23.4.- 25.4. konal na našej škole  Euroweek, v rámci ktorého nás navštívili dobrovoľníci z Kene, Číny, Kostariky, Ruska a Nemecka. Priblížili našim žiakom  svoje krajiny prostredníctvom krátkych prezentácií a obrázkov nielen na hodinách cudzích jazykov, ale aj na hodinách geografie, hudobnej výchovy, dejepisu či vlastivedy. Nielen vyučovacie hodiny, ale i prestávky boli zaujímavé, vyplnené hrami, aktivitami a množstvom zvedavých otázok. Najmä mladším žiakom sa tieto stretnutia veľmi páčili, nakoľko si mohli vyskúšať svoje znalosti angličtiny a položiť im jednoduchú otázku.

Ďakujeme organizácii KERIC za sprostredkovanie zaujímavého stretnutia a veríme, že aj v budúcom školskom roku nám umožnia spoznať nových priateľov z ďalekých krajín.

S. Melicherová