SPOLUPRÁCA S ORGANIZÁCIOU KERIC POKRAČUJE

Spolupráca s organizáciou KERIC má našej škole dlhoročnú tradíciu. Dobrovoľníci z rôznych kútov sveta sa stretávajú  s našimi žiakmi nielen na hodinách cudzieho jazyka, ale i na hodinách výtvarnej výchovy, matematiky, geografie, slovenského jazyka i na rôznych mimoškolských akciách. Oboznamujú ich so svojou krajinou, kultúrou, tradíciami a  prirodzenou formou im pomáhajú prekonávať jazykové bariéry a rozvíjajú komunikáciu v cudzom jazyku. V tomto školskom roku prišli do našej  školy dve dobrovoľníčky.

Na prelome septembra a októbra sa počas troch týždňov stretávala prevažne s deťmi prvého stupňa Maria Peri z Talianska, ktorá vo svojej krajine pracuje ako zdravotná sestra a vo svojich 67 rokoch pomáha ľuďom chorým na rakovinu. Dopoludnia trávila s deťmi na vyučovacích hodinách a  popoludní vypomáhala v ŠKD. Deti si ju veľmi obľúbili, zapájali ju do hier, zasypávali ju množstvom zvedavých otázok a ona ich učila jednoduché talianske slovíčka. Život na našej škole sa jej veľmi páčil a chcela by sa k nám ešte niekedy vrátiť, čo nás všetkých veľmi teší.

Od septembra do júna bude u nás „čerstvá“ učiteľka francúzskeho a anglického jazyka Oľga Bova z Ruska. Spestrí našim žiakom hodiny ruského a anglického jazyka, bude sa deťmi stretávať na rôznych mimoškolských podujatiach počas celého roka.

Pobyt na našej škole odštartovala so štvrtákmi na plaveckom kurze, svojou veľmi peknou prezentáciou o Rusku sa predstavila našim žiakom i učiteľom a spoznala našu školu i jej fungovanie. Veríme, že bude v júni odchádzať s podobnými pocitmi ako pani Mária a prežije spolu s nami peknú etapu svojho života.