RIEKA, KTORÁ DALA NÁZOV CELÉMU KRAJU

Príjemné a teplé jesenné dni sme využili na pobyt v prírode a so žiakmi 3. ročníka sa vybrali na exkurziu na makovskú dolinu.

Prvou našou zastávkou bol prameň rieky Kysuce. Boli sme milo prekvapení, pretože trasa bola výborne označená, chodníky upravené, pri prameni vybudovaný vkusný a účelný prístrešok spolu s informačnou tabuľou. Žiaci tak mohli vidieť, ako sa rodí rieka, ktorá má pre nás tak nezastupiteľný význam.

Ďalšou zastávkou bol 400-ročný brest U Papaji, kde sme tiež ocenili upravené okolie s lavičkami a mohli si prečítať veľa zaujímavých informácii.

Na Staškove sme nemohli obísť rodný dom nášho významného herca – Jozefa Krónera a na Rakovej zase námestie a sochu Janka Palárika.

Sme radi, že sme mohli žiakom takouto cestou priblížiť a ukázať krásy našej prírody a zoznámiť ich s významnými osobnosťami regiónu. Je to jedna z foriem učenia, ktorú žiaci najviac prijímajú a vždy sa tešia na nové miesta, ktoré môžeme objavovať.

Dr. Jana Budošová