UČÍME SA SO STARÝMI RODIČMI

13. október bol dňom starých mám a otcov, a preto sme sa zamysleli, čo by sme pre nich mohli urobiť, aby sme im spestrili ich „jeseň života“. Väčšina detí chodí do školy so svojimi rodičmi, na rodičovské stretnutia chodia mamy a oteckovia, preto sme sa rozhodli, že v pondelok 14. 10. prídu so svojimi vnúčatami do školy ich babičky a deduškovia. Chceli sme im ukázať kde a ako sa učia ich vnúčatá, tak sme ich pozvali na vyučovaciu hodinu. S veľkým potešením sme konštatovali, že prišlo mnoho starých rodičov. Vyučovacia hodina prebiehala samozrejme aj s ich účasťou, lebo sme si v triedach pripravili krátke programy a samozrejme nechýbali otázky na starých rodičov, ako to bolo, keď oni chodili do školy. Mnohí zareagovali na výzvu, priniesť si svoje odložené vysvedčenia, žiacke knižky, zošity a pod. a ukázali ich deťom. Bol to pre nich veľký zážitok, vidieť vysvedčenie z roku 1947.

Veľmi nás teší, že aj na tvárach starých rodičov, sme videli radosť, že si môžu svoje vnúčatá vidieť priamo v školských laviciach. Sú to práve oni, ktorí mnohokrát sa starajú o deti svojich detí, rozprávajú sa aj o škole a práve preto sme im chceli ukázať prostredie, v ktorom ich vnúčatá sa učia, rozvíjajú a stávajú sa z nich osobnosti.