VÝNIMOČNÉ MIESTO

Je len niekoľko takých  miest v celej našej Európe, kde sa v jedinom bode dotýkajú hneď tri krajiny. Takým miestom je Trojmedzie.  Je to miesto susedov – Slovenska, Česka a Poľska.

Žiaci 4. ročníka navštívili toto miesto a prežili ojedinelý zážitok.  Z Čierneho prešli do dedinky v Čechách – na Hrčavu a nakoniec do Jaworzynky do Poľska.  Naraz  mohli vidieť a stáť na mieste troch štátov.  Samotné trojmedzie sa nachádza v koryte potoka, ponad ktorý bol v roku 2007 postavený drevený most.  V jednotlivých štátoch sú osadené tri žulové monolity. Pod turistickými prístreškami si žiaci oddýchli, nadesiatovali sa a hlavne vychutnávali krásnu prírodu a zaujímavé miesto.

Dr. Jana Budošová